Junior DevOps Engineer

Zespół: Techniczny

Spokko to zgrany, ambitny zespół specjalizujący się w tworzeniu innowacyjnych, niezwykłych gier mobilnych.

Jesteśmy niezależnym, pełnym pomysłów studiem deweloperskim, dumnie działającym w ramach rodziny CD PROJEKT.

Nasz zespół tworzą pasjonatki i pasjonaci zamieniający małe pomysły w grywalną rzeczywistość, którzy stoją za wydaniem ponad 15 gier mobilnych. Wszystkie zrealizowane projekty pomogły nam się wiele nauczyć – o sobie i branży, której jesteśmy częścią.

Aktualnie pracujemy nad The Witcher: Monster Slayer – mobilną grą role-playing, osadzoną w świecie Wiedźmina, wykorzystującą technologię augmented reality.

Jako Junior DevOps Engineer w Spokko będziesz:

  • monitorować, administrować i rozwijać środowisko CI/CD w oparciu o systemy MacOS, Jenkinsa, Bitbucket oraz GCP

Dodatkowo dajemy szansę na rozwój i będziesz mógł/mogła:

  • pomagać nam w budowaniu naszej infrastruktury sieciowej na GCP (stosujemy podejście IaC przy pomocy Terraforma)
  • rozwijać infrastrukturę sieciową gry na Google Cloud Platform – gra będzie potrzebowała serwerów w kolejnych regionach świata, wraz z nowymi funkcjonalnościami. Mogą być potrzebne nowe rozwiązania infrastrukturalne, które DevOps Engineer pomaga zaprojektować i wdrożyć na GCP;
  • utrzymywać obecną infrastrukturę na GCP (obecnie gra wykorzystuje GKE, Datastore, EventHub i BigQuery, wraz ze wzrostem liczby graczy niezbędne będą prace utrzymaniowe tych usług)
  • tworzyć i rozwijać monitoring stanu gry

Zadania:

  • rozwój narzędzi przyspieszających development w ramach aktualnej infrastruktury
  • pomoc w korzystaniu z narzędzi dla zespołu developerskiego
  • identyfikacja i zapobieganie problemom, które mogą pojawić się w wersjach live projektu
  • opracowywanie i wykonywanie testów funkcjonalnych i obciążeniowych
  • współtworzenie dokumentacji technicznej projektu

Wymagania:

  • doświadczenie w pracy z dowolnym narzędziem CI/CD (Jenkins, TeamCity, GitLab CI) oraz praktyczna znajomość systemu MacOS
  • umiejętność programowania w dowolnym języku, który umożliwie budowanie pipeline’ów automatyzacyjnych w wykorzystywanym środowiskuznajomość środowisk do zarządzania kontrolą wersji (Git, opcjonalnie, Perforce)
  • podstawowa wiedza na temat protokołu TCP/IP oraz komunikacji za pomocą SSH
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego (minimum B2)

Mile widziane:

  • znajomość procesów automatyzacyjnych w silniku Unity (np. proces budowania, tworzenia procesów testów automatycznych)
  • znajomość Xcode oraz Android SDK wykorzystywanych w procesie budowania, testowania i deploymentu gier

Mile widziane dla osób, które chcą rozwijać się w obszarze Cloud Engineer:

  • doświadczenie w pracy z Google Cloud Platform
  • znajomość Dockera, Kubernetesa – minimum rok doświadczenia na podobnym stanowisku
  • znajomość Linuxa
Junior DevOps EngineerZespół: Techniczny